| mgtow a întrebat:

azi mi-am cumparat o camera NGS 300K 2.0 si cand fac un videocall nu se aude vocea, doar are microfon integrat si pe mes imi zice ca nu detecteaza semnal de microfon nici pe windows live messenger nu-mi merge cum pot solutiona problema unde trebuie sa intru la calc sa sa se auda vocea prin webcam?

1 răspuns:
| SiAc a răspuns:

Daca chiar are microfon incorporat verifica:

1) daca e bagat in calculator (nu doar camera, si microfonul)
2) unde e bagat.(trebuie sa fie in muja ROZ de la calc)
3) daca este pornit microfonul din setarile calculatorului(cauta Sounds in Control Pannel)

Bafta!