| MHems a întrebat:

C aşi alege între Samsung Galaxy Ace S5830 şi Samsung Galaxy Mini 2. Fundă pentru cine âmi zice şi motivul pentru care a ales telefonul respectiv.

2 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Iata diferentele:
Ace are ecran cu 16 milioane de culori (Mini 2 are doar 256K), are diagonala 3, 5" (Mini 2 are 3, 27), are protectie Gorilla Glass (Mini 2 n-are nimic), are camera de 5 MP (Mini 2 de 3, 15), are baterie de 1350 mAh (Mini 2 de 1300).
Mini 2 bate la memorie interna (4 GB, in raport cu 158 MB), memorie RAM (512 MB in raport cu 278 MB), versiunea Bluetooth-ului (v3.0, fata de v2.1) si calitatea filmarii (25 fps, fata de 24).
Au acelasi SO (Android 2.3 Gingerbread), acelasi procesor si chipset grafic.

Nu stiu pentru ce as opta... decizia ta.
Sanatate!

| cornel89 a răspuns:

Buna.
Iți recomand Samsung Galaxy Mini 2 pentru ca:

-Are mai multa memorie RAM
-Mai multa memorie interna(4GB - suficient pentru muzica, 1-2 filme, și niște jocuri mai mari)
-Preț mai mic
-Aspect mai feminin

Restul caracteristicilor nu sunt chiar atât de importante.

Singurul dezavantaj fata de Samsung Galaxy Ace S5830 este camera foto.

Daca vrei sa afli mai multe detalii despre telefon și sa vezi magazinele de unde poți sa îl cumperi, intra pe:

http://bestreview.ro/telefoane/telefon-mobil-samsung-s6500-galaxy-mini-2/