| MHems a întrebat:

Ce aţi alege dintre Samsung Galaxy Y ( Young ) Duos şi Samsung Galaxy Mini 2? Ofer fundă pentru cine îmi zice câteva motive despre care telefon este mai bun.

Răspuns Câştigător
| HighParadox a răspuns:

Pai depinde pentru ce iti trebuie ...adica
am gasit 2 site-uri aici pe care le poti compara. Uite :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_y_duos_s6102-4385.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_2_s6500-3883.php
Ca de la unele chestii primul e mai bun dar la altele al doilea... De aceea depinde pentru ce iti trebuie.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Mereoleacădeusername a răspuns:

Eu aş alege Samsung Galaxy Mini 2 pentru că nu-mi plac telefoanele cu 2 cartele, pentru că are Android OS, v2.3.6 (Gingerbread), pentru că se găseşte în două culori : negru şi portocaliu, pentru că are Display - Contrast ratio: 1.114:1 (sunlight) şii pentru că e mai rotunjor şi drăguţ happy

| BadWaffle a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4385&idPhone2=3883

daca nu ai nevoie neaparat de un telefon dual sim Galaxy mini 2 e un terminal mai bun.
rezolutia este mai mare, unele aplicatii nu ruleaza pe rezolutia mica de pe Y, memoria interna de 4gb fata de 160mb cat are Y. nu o sa ai probleme cu spatiul dupa instalarea a 2-3 jocuri si alte cateva aplicatii cum ai avea pe Y, in rest au cam aceleasi specificatii.

| vladi146 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=5v8UaLt27x4
Eu as alege Samsung Galaxy Mini 2. asta e parerea mea. Ai acolo si prezentarea (in romana) daca vrei mai mult.

http://www.youtube.com/watch?v=jQmb6bIIWUA
Iar asta este de la Samsung Galaxy Y