| Ionnella1994 a întrebat:

Bună, calculatorul meu merge greu de la un timp, nu am viruși, programe multe sau jocuri, am doar league of legends instalat. Am procesor genuine Intel (r) 2160 1.80 placa video nVIDIA Geforce gt 520

2 răspunsuri:
| Jeloreonne a răspuns:

Am patit si eu asta pe un sistem asemenator.
Asta se intampla din cauza ca s-au cam invechit piesele, incearca sa reinstalezi windows-ul odata la 6 luni.

| OnE8SeVeN a răspuns:

Este posibil sa ai spatiu de stocare insuficient pe partitia pe care e instalat Windows-ul sau sa ruleaze pe fundal programe care consuma multe resurse. Poti intra in Task Manager sa verifici procesele care consuma multe resurse (CPU, Memory, HDD) sau in My Computer sa verifici daca ai suficient spatiu de stocare pe acea partitie.