| nely a întrebat:

Calculatorul meu nu citeste dvd-uri. Oare din cauza ca nu am instalat vreun program pentru asa ceva? Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| putzulica a răspuns:

Nu! calculatoru tau este cam vechi nu-i asa? mai toate astea nu citesc dvd-uri! nu trebuie sa instalezi nimic sa citeasca! cd citeste? daca da inseamna ca e pc vechi.

9 răspunsuri:
| sigmanet a răspuns:

Poate nu ai unitate optica care sa citeasca DVD-uri. Iti trebuie un DVD-rom sau DVD-rw. http://www.sigmanet.ro/......21517.html - aceste unitati optice citesc si DVD-uri.

| ionut1980 a răspuns:

Dar ai dvd-rom sau numai cd-rom?

| Brotacelu a răspuns:

Ai DVD-ROM / DVD-RW sau CD-ROM / CD-RW?

Prima varianta citeste dvd-uri iar a ll-a nu.

distractie placuta

| alexkoopa a răspuns:

Mda...asta e... tiar trebui un dvdrom

| andreimicutu a răspuns:

In primul rand vezi daca ai DVD-Rom si daca ai DVD-Rom inseamna ca are ceva de nu iti citeste si trebuuie reparat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai o unitate care în mod normal citește discuri DVD (DVD ROM, DVD RAM, DVD RW, DVD Combo, BluRay Combo, BluRay RE, HDDVD, ș. a.), atunci ori este defect (e vremea de dus la garanție/service), ori laser-ul responsabil cu citirea DVD-urilor are lentila murdară (poți încerca să-l cureți cu discuri speciale, găsești pe la 7-8 lei).
Dacă te referi la DVD-uri video, atunci poți încerca aplicația PowerDVD.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai fratilor eu am un laptop...sony vayo...si nu imi citeste dvd, stiti cumva de ce?

| mary_9983 a răspuns:

Daca ai dvd-rom ar trebui sa functioneze, dar daca ai sd-rom nu iti va citi dvd-urile, sau daca iti va citi dvd nu iti va citi oricare dvd, mai sunt si cazuri din astea, nu ma prea pricep la pc, dar nu'i o mare problema. daca ai sd-rom la pc(calculator) sa stii ca se gasesc sa cumperi si dvd-rom la un pret de aprox 70-100 ron. sper sa rezolvi probleba asta. bft si noroc.pa

| H.e.r.o a răspuns:

Trebuie sa cumperi dvd-romhappy