| rzv04 a întrebat:

azi am schimbat bateria unui telefon iphone 6 la service. Inainte cand intram la sanatatea bateriei, la capacitate maxima imi scria 79% acum e 51%, am fost pacalit de cel de la service de o baterie mai stricata decat cea pe care o aveam?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Mergi la service si spune-le adevarul: ca bateria veche era la 75%, iar aceasta este la 51%.

| Bondarel99 a răspuns:

Bateriile originale Apple nu se gasesc de vanzare pe piata ci doar din dezmembrari le poti lua. Cel mai probabil aia ti-au pus o baterie chinezeasca care nu se ridica la calitatea uneia originale, asta pentru ca i-ar fi costat mai mult sa iti puna una din dezmembrari si pentru ca sunt smecheri.
Ar fi trebuit sa iti dea garantie. Daca ti-au dat mergi si cere sa rezolve problema.
Desigur ca exista si posibilitatea sa iti fi pus o baterie originala dar aia sa fi fost uzata. Trebuia sa ii faci proba acolo nu acasa.