| NumePublicExistent a întrebat:

Cand opresc calculatorul, imi apare un mesaj "Please do not power off or unplug your machine.Installing update 1 of 17...Se incarca cam 10 minute. Dar este a 3a oara cand imi apare si nu am instalat nimic nou. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Își instalează actualizările care a apucat să le descarce. Nu înțeleg de ce te deranjează. Presupun că ai Vista sau 7, numai aici am întâlnit acel mesaj și, foarte important, e să nu-l oprești forțat când face asta. Riști să corupi fișiere vitale ale sistemului de operare și să rămâi fără el.

9 răspunsuri:
| szergiu a răspuns:

Este de la windows. isi instaleaza niste update-uri. Daca vrei sa nu mai faca asta Start>Control Panel>Automatic Updates si bifeaza Turn Off automatic updates.

Fa ce spune el. o data eu le-am lasat pe toate si mi s-a belit windowsu de tot straight face

| luci_2302 a răspuns:

Este de la windows. isi instaleaza niste update-uri. Daca vrei sa nu mai faca asta Start>Control Panel>Automatic Updates si bifeaza Turn Off automatic updates.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Se instaleaza automat update-urile de Windows. Daca vrei sa nu mai faca update, selecteaza off la Automatic Updates (Start/Control Panel/Security center/Automatic Updates).

| scr a răspuns:

Daca sunt intr-adevar update-uri de windows, lasa-l sa termine.
Dupa aceea nu va mai aparea.

| zorialbi a răspuns:

Probabil ai activat Automatic updates. Mergi la Start-Control Panel-Security Center si la Automatic updates dai "Turn off Automatic updates" (probabil e selectat on).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il lasi sa-si termine task-ul si se inchide el. Dupa asta nu o sa-ti mai apara mesajul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa imi apare si mie

| NumePublicExistent explică:

Pai imi apare de fiecare data cand il opresc.

| madutz1313 a răspuns:

Asa imi aparea si mie dar cateodata il lasam sa inchida singur kateodata tineam apasat p butonul care il deschid si se inkidea
nu stiu daca e bine sau rau mi s-a intamplat doar de cateva ori...