| NoName2110 a întrebat:

care este cel mai bun aparat profesional? si cum sa-mi dau seama ca aparatul este bun?

Răspuns Câştigător
| Roxaniciu a răspuns:

Mai sa stii ca nu stiu cel mai bun aparat profesional, dar stiu cum poti sa-ti dai seama ca e bun:
~ te uiti la megapixeli-trebuie sa fie un numar mai mare pentru a putea fotografia chiar si o picatura de apa
~ trebuie sa aiba blitz
~ sa aiba la optical zoom vreo 6-7 sa chiar mai mult
Si cam atat. Dar trebuie sa fii convinsa ca marca este buna si sa fii atenta la pret: daca este si scump, nu inseamna ca intotdeauna este bun. Sper ca ti-am fost de ajutor.

1 răspuns:
| Anonima009 a răspuns:

Eu am aparat foto Nikon L23, mi l-am luat acum o saptamana si e destul de bun, are tot ce iti trebuie inclus(card de 2 GB, incarcator, acumulatori, cablu usb, etc.), asa ca asta ti-l recomand si tie.