| AnaQ a întrebat:

Care marca de laptop este de mai buna calitate Asus sau Acer? Menționați care este diferența între cele 2 și de ce este mai buna marca.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar Asus. Asus este mult mai dezvoltată ca tehnologie din cate stiu eu.Si Acer e foarte bun dar o sa aiba mereu o problema cu temperatura Mai bine Asus.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

HP /Compaq, Dell, Fujitsu-Siemens - sunt marci care produc laptop-uri bune, rezistente, si pentru uz profesional, utilizabile chiar si in zonele polare sau ecuatoriale.

Laptopurile ieftine, "de gaming", tin atat timp cat nu te plictisesti de jocul instalat pe el tongue

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca e Acer sau Asus au aceleasi componente ca niciuna din firme nu isi face propriile procesoare sau propriul ram.

| ziftode a răspuns:

Asus e cel mai bun raport calitate pret
ca, calitate sunt cam totaia, dar eu mi-as lua Asus pentru ca e mai ieftin

daca, calitate vrei atunci Dell, Fujitsu... Sony era cel mai tare dar nu mai face laptop-uri, sau Apple, au cea mai buna calitate dar si cele mai mari preturi, chiar nesimtit de mari

| GPA a răspuns:

Din punctul meu de vedere Asus este cea mai bună companie pentru electronice precum plăci de bază și laptop-uri. Întotdeauna am avut baza în ei, nimic din ce am avut până la ora asta de la Asus nu s-a deteriorat, spre exemplu plăci de bază. Am foarte multe plăci de bază de la Asus pe care nu le mai folosesc dar care funcționează în continuare fără probleme.
Calitatea produselor de la Asus este foarte bună.

| Ssssmokin a răspuns:

Nu cred ca compania X este mai buna decat compania Y, avand in vedere ca vorbim de laptop-uri.
Daca ai un Asus cu i7-8700K, 16GB DDR4 si un GTX 1080 si un Acer cu aceleasi specificatii nu or sa fie diferente prea mari. Diferenta o sa se observe in constructia laptopului( grosime, rezistenta...)
Un Asus de 3000 de lei este mai bun decat un Acer de 1000 de lei, insa si invers este la fel. Diferenta se afla la specificatiile laptopului si la ce ai tu nevoie de el.

| Henrypericolpublic a răspuns:

Nu știu detalii tehnice dar mie mi-au plăcut amândouă Am și Asus și Acer în momentul de fata și nici unul nu mi-a făcut probleme.

| heyyello a răspuns:

Ambele au calități și defecte