| Anaa939839393 a întrebat:

Care sunt diferențele dintre iphone 12 si iphone 11 adica mi se par la fel, trecând peste design, doar ca 12 e scump, si s-ar merita sa cumpăr 12 sau mai bine 11?

9 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Chiar ieri m-am uitat pe gsmarena ca sa fac o comparatie intre iphone 11 si 12. iphone-ul nou este mai usor, dimensinea- mai mica, si bateria e mai slaba ca 11, In schimb are ecranul precum iphone 10, superior. https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9848&idPhone2=10509. Americani sunt buni la marketing, fac bani din orice, doar denumirea e schimbata. ps: posesor de Android

| Adry05 a răspuns:

La 12 e ceva mai bună camera și aspectu ecranului. eu am 11 și-s mulțumită, nu merită părerea mea să dai diferența. MAi bine iei 11 pro sau ceva. A și vezi că la 12 nu mai primești încărcător și căști

| Violleta2022 a răspuns:

S-ar merita sa cumperi un Android Samsung care este la fel de bun ca si un iphone, doar ca este la jumatate din pretul iphoneului, nejustificat de mare.

| LPCTSTR a răspuns:

Camerele, parca, si un procesor mai bun. Nimic care sa justifice preturile exorbitante. Ai destule alternative daca doresti.

| Sophieka a răspuns:

Recomand un telefon. Nu cred ca merita sa dai o gramada de bani doar pentru ca e de fite. Nu printr-un telefon a carui moda va trece, iti va creste valoarea ta in societate. Cel putin, nu printre oamenii care merita.

| NotNamed a răspuns:

Cumpără iphone 12...ca iei 11-le ca iei 12-le aceeași teapa e in fond...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu e nicio smecherie. Dintre astea doua mai bine ia 11, dar eu recomand iPhone 10 sau 8 au un preț foarte bun second hand si nu ai nevoie de performante mai bune de atât onest vorbind.

| KR0NSTADT a răspuns:

Caută pe net tutoriale comparative și n-o mai arde aiurea. Parcă văd că n-ai bani nici să suni la 112.

| al0o0o0 a răspuns:

Intra pe Apple Store din browser sau din aplicatie in cazul in care ai iPhone, selecteaza unul dintre cele 2 telefoane, dai mai jos si vei avea acolo optiunea de a compara acel model cu alt model de telefon.De acolo cred ca te descurci.