| Mirruna a întrebat:

cartela mea cosmote s-a demagnetizat thinking daca ma duc la cosmote ma costa ceva?

Răspuns Câştigător
| 211wasgnij a răspuns:

Mi se pare putin probabil, eu am avut prepay Orange si desi nu am cheltuit nici macar 30 de euro intr-un an nu mi-au cerut nimic la inlocuirea cartelei.
Operatorii sunt niste specimene de oameni pe cale de disparitie, du-te personal intr-un magazin Cosmote si intreaba la fata locului.
Cosmote-ul este peste toti operatorii de telefonie mobila si nu cred ca jupoaie pielea clientilor.
Sa spunem ca ar fi cum spune respectivul, ce interes ar mai avea cineva sa pastreze cartela sim cand isi poate cumpara alta la jumatate de pret si cand isi activeaza o optiune are la minute incat sa informeze tot orasul sau de noul numar?

3 răspunsuri:
| RazzyFUnik a răspuns:

Ar trebui sa nu-ti ceara bani

| 211wasgnij a răspuns:

Daca esti pe abonament este nu costa nimc inlocuirea ei, daca esti pe cartela se tine cont de incarcarile din ultimul an, daca ai depasit 50 de euro ar trebui sa nu ai nimic de plata.

| Mirruna explică (pentru 211wasgnij):

Nu am abonament dar cu toate astea cand am sunat la un operator mi-a zis ca trebuie sa platesc 10 euro.

| 211wasgnij a răspuns (pentru Mirruna):

Mi se pare putin probabil, eu am avut prepay Orange si desi nu am cheltuit nici macar 30 de euro intr-un an nu mi-au cerut nimic la inlocuirea cartelei.
Operatorii sunt niste specimene de oameni pe cale de disparitie, du-te personal intr-un magazin Cosmote si intreaba la fata locului.
Cosmote-ul este peste toti operatorii de telefonie mobila si nu cred ca jupoaie pielea clientilor.
Sa spunem ca ar fi cum spune respectivul, ce interes ar mai avea cineva sa pastreze cartela sim cand isi poate cumpara alta la jumatate de pret si cand isi activeaza o optiune are la minute incat sa informeze tot orasul sau de noul numar?