| Ana00005 a întrebat:

Ce consola e mai buna? Xbox 360 sau ps3? Daca se poate sa imi spuneti si diferentele.
Multumec.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Depinde ce prefera fiecare, insa mai avantajos e cu o consola ps3. http://essentialroit.blogspot.ro/......oerds.html

9 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Daca nu iti iei si kinect pe xbox, nu se merita. Cu un abonament de 200 lei pe an, la ps3 vei primi 30 jocuri, ceea ce este o afacere buna. Ps are o grafica mai buna decat xbox-ul.

| Tudorvladimirescu a răspuns:

Xbox 360, multi ar zice ca ps3 doar ca uitete ce firme le fabrica. Ps3 find facut de Sony aia cer bani pe brandul lor mai mult decat face. http://bit.ly/1nikWAc

| sltlp a răspuns (pentru Tudorvladimirescu):

Si drept urmare pe tine te doare fix in partea dorsala, si punem un link la numar pe profitshare. happy Daca demonstrezi de ce e overall xbox-ul mai bun te credem. Dar pana atunci, ps3-ul e mai ieftin, si nu platesti cu nimic firma, si spre deosebire de Microsoft care iti fura toate datele, Sony macar nu prea face asa ceva.

| Tudorvladimirescu a răspuns (pentru sltlp):

Cum zici tu bo$$. Dar explica-mi tu mie cat costa un Sony Vaio( laptop) si alta marca? De ce e asa scump? De ce platesti 50mil pentru un laptop cu 4gb ram un hdd 500gb, dual core amarat? Explicam si atunci o sa zic ca e ok firma Sony nu cere foarte multi bani pe brandul ei

| sltlp a răspuns (pentru Tudorvladimirescu):

Care Sony vaio. Exista Sony vaio? Eu nu stiu sa existe asa ceva.
Dar explica-mi cat costa un amarat de windows, care ia toti virusii, cand un linux frumos e gratis si are zero virusi+fara spionare?

| Tudorvladimirescu a răspuns (pentru sltlp):

Ok? tu crezi ca toti vrem sa stam pe linux? sa se vada urat? Tu crezi ca toti stam 24/24 in fata la calculator si ne jucam ca sa ne trebuiasca un windows care sa nu consume multe resurse? Si e ok fostul Sony vaio e ok asa? Am crezut ca am cu cine sa vorbesc ceva normal da mai bine ma las pagubas.

| sltlp a răspuns (pentru Tudorvladimirescu):

O, dar ai comentat exact ce trebuia. Stai asa, nu te lua de Sony vaio ca nu mai exista asa ceva. nu uita, ca vara trecuta, era superslim la 600 llei.
Si tot zici de interfata sa se vada urat. Hai sa nu batem campii si sa revenim la console. Tii minte ca xbox-ul cand a fost lansat stia maxim 576p pentru ca nu avea hdmi? Stii ca ps3-ul de la lansare avea 1080p? Tot de rezolutie, nu uita ca xbox-ul stie 720p scalat la 1080p. E o diferenta, fata de ps3 care stie direct 1080p/i. Sau ce jocuri ai tu pe xbox in 3d daca ai un tv cu 3d? Acuma asta e mai mult o cearta fara sens, ideea e ca nu poti spune ca acuma xbox-ul e marele X si ps3-ul e nimic.

| Tudorvladimirescu a răspuns (pentru sltlp):

Mergi cu Dumnezeu nici nu mai ma chinui sa citesc ca nu are rost. Sa imi amintesc sa nu mai apas pe notificare laughing

| RamonaG12 a răspuns:

Xbox 360winking