| Alexandrup a întrebat:

Buna!Ce fel de lipici trebuie sa folosec ca sa lipesc firele de la bateria unui iphone 2g de contacte?e bun un lipici lichid?Funda!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu trebuie lipici că nu e hârtie. Dacă îi vorba de firele de curent ce fac legătura între baterie şi telefon atunci alea se lipesc cu un ciocan de lipit şi cositor.Dar îţi trebuie precizie de chirurg şi un ciocan de lipit de maxim 40W şi să nu îl ţii mult pe baterie.Numai picuri un strop de cositor pe contact unind cu firul rupt şi apoi răceşte-l repede ca să nu se supra încăłzească.Dar cel mai bine e săîl duci la un service că e mai bine decât să faci ce nu trebuie pe acolo că totuşi îi un telefon destul de scump şî e păcat să îl strici dacă nu ştii ce faci acolo.Succes

6 răspunsuri:
| greatLOL a răspuns:

NU TE BAGA! Exista riscul sa iti stirci cu totul Iphone-ul! Du-l la un service, banuiesc ca daca ai Iphone, ai si bani.Nu e asa scump! Du-te. FUNDA?

| davidtm a răspuns (pentru greatLOL):

Si eu am avut iphone 3 g
si n-aveam banihappy
daca ai iphone nu inseamna ca esti bogatlaughing

| Alexandrup explică (pentru davidtm):

Asa e

| davidtm a răspuns:

Nu umbla tu la el.du-te la un service
is foarte periculoase baterile de iphone
la mine s-a umflat de o indoit placa de baza.

| Acier a răspuns:

Lichid? Nu mai bine le lipesti cu scoci?

| volvo_6888 a răspuns:

In primul rand nu se lipeste cu lipici obisnuit se lipeste cu un letcon si cu o solutye speciala si 2 ar fi cel mai bine sa nu umbli u in el