| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna ca un IPhone este blocat in ICloud? Si de ce sunt asa ieftine? Nu se pot debloca sau folosi?

Răspuns Câştigător
| catalin00777 a răspuns:

Fiecare propietar de Iphone are un cont ICloud pentru siguranta telefonului. de exemplu,Propietarul isi pierde telefonul pe undeva, sau a fost furat,acceseaza contul ICloud pentru a-l bloca telefonul,astfel incat sa nu-l poata folosii posesorul.
Daca ai un iphone blocat in ICloud,parerea mea este ca nu este de folos... si sa poti dezactiva securitatea telefonului trebuie sa accesezi contul celui care a cumparat telefonul, si sa-i dezactivezi securitatea sau alta optiune, sa schimbi piesele din el, ceea ce nu-ti recomand laughing te consta cat unul nou, de aceea sunt asa ieftine nu-s de folos. Daca ai norocul sa gasesti un iphone care nu e blocat in ICloud, atunci esti norocoshappy

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Sunt asa de ieftine deoarece cu banii care ii dai unui service sa-i scoata contul de Icloud din el, mai bine iti iei un telefon nou, de aceea. Pentru Iphone 5s deblocarea din Icloud la un service, costa in jur de 500 lei.
Bft!

| stlucian a răspuns:

Nu! Vezi aici:

http://videotutorial.ro/......na-a-doua/

prezantare video mai jos in link

| piratuu a răspuns:

IPhonurile blocate in iCloud sunt ieftine fiindca se folosesc doar pentru piese. In ultimul timp acestea se pot debloca (iPhone 5) daca le duci la un specialist sau sa-l deblochezi singur.
Acestea sunt blocate fiindca utilizatorii si-au sters telefoanele din contul de iCloud, fara sa dezactiveze setarea "Find my iPhone".

| Glider717 a răspuns:

Daca este blocat in iCloud nu mai poti folosi telefonul decat pentru muzica, de aceea sunt asa de ieftine, pana acum nu a reusit nimeni sa sparga contul de iCloud!
Uite aici un mic exemplu, poate iti raspunde la mai multe intrebari!
http://www.iphoneforum.ro/......oate-afla/

| Mateo_George_1994 a răspuns (pentru Glider717):

Deci nu pot instala aplicatii si sa ma uit la poze din galerie?

| Mare_Kiddo_1981 a răspuns:

Inseamna ca nu poti intrat pe appstore poze muzica..etc doar sa suni..si sa stia pe net