| anonim_4396 a întrebat:

ce parere aveti de telefonul LG optimus 4x hd? Sa mi-l cumpar? Este depasit? Am vazut ca a aparut de mult timp pe piata dar este la un pret foarte bun...

11 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cati bani dai pe el ca sa vedem daca nu cumva ai varante mai bune.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

In jur la 10 mil. Uita-te pe net la el, mie mi se pare foarte bun, dar ma deranjeaza ca a aparut la noi probabil prin toamna lui 2012

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

De asta am intrebat. E ok, dar ai variante mai bune. La 1100 lei iei s3, care e oarecum superior. Te poti uita si la Motorola moto g(superior ca si optimizare software), galaxy s4 mini, care e iar peste, sau LG Nexus 4(care e mult peste ca si performanta dar nu exceleaza deloc la baterie). De altfel nici 4x-ul nu sta prea bine cu bateria.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

De ce spui asta? si de ce nu este bun 4x-ul? Intreb pentru ca am reusit sa vorbesc cu cineva acum cateva minute care l-a cumparat si mi-l vinde cu aproximativ 6 mil jumate.

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa da, e un pret ok.
Nu as zice ca nu e bun 4x-ul e un telefon bun, dar e si usor inbatranit, si e usor sub galaxy s3 ca si performante.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Exact la asta voiam sa ajung, de ce este imbatranit? care sunt motivele?

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

El fiind lansat in 2012, si nici atunci daca e sa tinem cont ca nu era varful se vede. La 2 ani de la lasnare, aplicatiile sunt mai solicitate, si in timp telefonul o sa se compornte pe masura hardware-ului.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Pff..acum chiar m-ai incurcat, eram sigura ca vreau sa il cumpar...cat de prost poate sa mearga? nu o sa-l suprasolicit.(avand in vedere ca eu inainte adica acum de fapt am un Nokia e5) Si asa cum as putea sa il verific cand il cumpar de la acel om? adica sa fiu sigura ca merge bine

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde ce vrei sa verifici. Mai mult te-am speriat.
Nu e vorba de suprasolicitat. O sa mearga mai bine decat un s2, si cu o idee mai lent decat un galaxy s3(Asta ca sa iti faci o idee). oricum la cat a cerut respectivul e foarte ok.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Pai as vrea sa verific adica...sa fiu sigura ca merge. Daca omul acela il vinde ieftin pentru ca stie ca nu o mai duce mult? ( asa a zis un prieten de-al meu cand i-am zis de telefon)

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru inceput verifica functionalitatile de baza(sa se auda bine cand vorbesti, difuzorul, sa afiseze corect, sa mearga butoanele, etc.). Legat de hardware, oricum nu ai ce sa faci Cel mult, sa pui ulterior daca ai ceva cunostinte un soft neoficial gen CM11, ca altceva nu poti sa ii faci.