| DenisIonut01 a întrebat:

Buna, ce parere aveti despre aceasta imprimanta?
https://mediagalaxy.ro/......1622WEYJ1/

E alb-negru nu?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Nu am deocamdata cu laser, dar sunt la a doua cu cerneala (prima e un HP ce dateaza din 2008, a doua e un Brother luat in 2014, ca sa am A3, si functia fata-verso).

Ambele foarte bune, ambele cu cerneala, la ambele am patit de mai multe ori sa se infunde, din cauza faptului ca printez rar.
Uneori au trecut chiar si 3 luni fara sa scot o foaie.

Recomand oricui printeaza RAR o imprimanta cu laser.

Daca printezi o data la 10 zile cateva foi (dar constant!), una cu cerneala e o alegere buna, si ai si culoare.

PS: orice ar fi, stai foarte departe de HP!
Au devenit MEGA nesimtiti cu conturile lor, procesul de instalare, etc!

9 răspunsuri:
| DenisIonut01 explică:

Va mulțumesc tuturor pentru răspunsuri!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Desigur ca e alb-negru. E ok dat fiind faptul ca e cu laser. Nu as recomanda cu jet de cerneala nici dusmanilor.

| UserRo10 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Salut. Depinde foarte mult pentru ce folosesti cu jet de cerneala. Eu am dcp-j105 de la Brother si niciodata nu mi s-a infundat. Printez zilnic si singurul dezavantaj este viteza mica de printare, dar pentru poze sau diferite hartii este top

| NLS a răspuns (pentru UserRo10):

Pai daca printezi zilnic sau des, nu are cum sa se infunde.
Se infunda la cei care o folosesc o data la luna sau mai rar.

| UserRo10 a răspuns (pentru NLS):

Si atunci depinde de printer. Cele ok la o ora anume isi fac curatare automata. La Brother e la ora 12 ziua

| DenisIonut01 explică (pentru UserRo10):

Ceau, as dori da o folosesc ocazional cand am nevoie de o copie de acte (cam odata pe luna) si printare la fel odata pe luna

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru UserRo10):

Viteza si costul ridicol. Ma costa mai putin sa printez in oras decat acasa daca imi iau jet... si am avut, nu vorbesc din auzite.

| UserRo10 a răspuns:

E super ok, dar daca folosesti mult pentru office recomand cu fata-verso automat

| DenisIonut01 explică (pentru UserRo10):

Mulțumesc, nu voi folosi asa des, o data pe luna niste printare documente si copii xeroxhappy