| umbra09 a întrebat:

Buna ce sistem 2.1 mi-ati recomanda pana in 700ron cu un subwoofer 150 w rms+ sau sa iau un subwoofer separat si boxe iarasi

13 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Nu recomand un sistem din "bucati" pentru ca nu se adapteaza impedantei daca nu te pricepi sa alegi.In plus o sa folosesti mai multe cabluri/alimentari pentru boxe+subwoofer/amplificator

unul ok ar fi:

http://www.emag.ro/......EH6C7BBBM/

dar daca ai buget:

http://www.emag.ro/......E7967BBBM/

http://www.emag.ro/......65-w-v63/c

Parere mea e sa cauti cu o plaja de frecventa de raspuns cat mai mare 20-20 000 Hz(atat percepe urechea umana in general dar sunt si excepti) si sa nu arunci banii pe chiciuri.

Dar daca tot vrei sa investesti 700 lei de ce nu iei 5.1+ placa sunet?

| umbra09 explică (pentru stlucian):

Eu vreau sa imi schimb boxele pentru ca nu au bass mare mie imi trebuie ceva cu bass nu sunet ..sistemul 5.1 are sunetul mare si bassul dabea se simnte eu vreau inver sunetul mic si bassul mare ce mi-ai dat tu sunt cu 50w rms ce sa fac cu alea din alea am caut ceva puternic in bass

| stlucian a răspuns (pentru umbra09):

Atunci

http://www.emag.ro/subwoofer-akai-negru-swfa-100/pd/E5YFTBBBM/

iar satelitii ii alegi singur

| umbra09 explică (pentru stlucian):

Am gasit eu unul mai bun dar cat ar fi cea mai ieftina statie pentru acesta Pasiv PA Subwoofer Auna PW 1018 SUB 46 cm 1200 W si niste boxe

| stlucian a răspuns (pentru umbra09):

Http://www.global-electronic.ro/......0w-ro.html

P.max / 4 ohmi: 2x1500W
P.max / 8 ohmi 2x1000W

| umbra09 explică (pentru stlucian):

Ala e auto si e 14 milioane nu vreau sa depasesc 8

| stlucian a răspuns (pentru umbra09):

La 800 lei si 1000 W cam greu doar sh.Cea prezentata nu e auto dar...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La bani aia iti cumperi home cinema cu 5.1 si 300 de watt total

| Utilizator1234 a răspuns:

In cazul in care folosesti sistemul pentru muzica, un 2.0 este cea mai buna alegere. Nu merge pe prostul principiu pe care-l inalnesti aici la tot pasul cu 5.1 "ca daca e mai multe, e mai bine". 2.1 cumpara doar in cazul esti bass fanatic, in schimb in bugetul tau se incadreaza Microlab Solo6C NEW care e peste orice sistem audio (inclusiv home cinema, 2.1, 5.1, n.1 si exclus Hi-Fi) in categoria asta de pret.

| umbra09 explică (pentru Utilizator1234):

Ce mi-ai dat tu sunt 2 boxe un sistem 2.0 subwooferul unde e mie imi trebuie bass nu sunet la extrem

| Utilizator1234 a răspuns (pentru umbra09):

Nu stiu ce conceptii ai tu despre sunet, probabil la fel de deformate precum sunetului unui subwoofer de 400 de lei. In fine, n-am chef sa intru in detalii pe tema asta, n-ai decat sa-ti cumperi ce vrei. Ca fapt divers, nu exista "sunet la extrem" ci sunet muzical - un concept pe care acele Microlab-uri il putea reda.

| umbra09 explică (pentru Utilizator1234):

Nu caut calitate la sunet caut bass ce nu intelegi? tu mi-ai dat niste boxe stereo de foarte buna calitate a sunetului dar eu nu caut asta...

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/boxe-reduceri.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa