| claudiu_7286 a întrebat:

ce sunt compress old files? Am voie sa le sterg?

Răspuns Câştigător
| ionutz0116 a răspuns:

Da,le poti sterge, sunt fisiere ( resturi de fisiere mai exact, cu informatii despre adresele care le-ai accesat ) care pana la urma iti ingreuneaza performantele calculatorului.Este bine sa le stergi saptamanal sau lunar.( depinde cat de mult folosesti calculatorul ). Poti de asemenea sa dai un click dreapta pe fiecare partitie a hdd-ului, apoi " properties " si "disk cleanup ".Se vor sterge toate fisierele temporare si nefolositoare.

1 răspuns:
| SkyHigh a răspuns:

Fişiere nefolositoare, cum ar fi cache-ul de la navigarea pe internet, pe care le poţi şterge