| Alexandru_8107 a întrebat:

Ce trebuie sa fac, sa-mi dispara Uniblue RegistryBooster? Cand deschid calculatorul, i-mi apare mereu si este foarte enervant!

4 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Daca vrei sa dispara de tot atunci Start-->Control Panel-->Add/remove Programs sau Uninstall(depinde de Windows) -->Cauti in lista de programe instalate acest Uniblue RegistryBooster si ii dai Uninstal/Remove.
Daca vrei doar sa nu se mai lanseze la pornirea PC-ului(implicit a Windows-ului) atunci ai solutia la ceilalti utilizatori care au raspuns mai inainte.

| DeyCj a răspuns:

Păi aşa cum au spus şî ceilalţi trebuie eliminată aplicaţia săpornească o dată cu Windows-ul.Pentru această operaţie trebuie să intrii în:
START/RUN/în fereastra ce apare tastează msconfig/ENTER.
Din fereastra ce apare selectează de sus de la taburi tabul Startup/ENTER
Din fereastra deschisă localizează programul(uniblue registry booster) şî debifiază-l
Confirmă şî restart
După asta nu ar mai trebui să îţi pornească atunci când porneşte Windows-ul
Sau mai este o metodă dar nu toate programele îşi crează intrări în folder-ul ăsta.Folderul se numeşte Startup şi se căseşte în START/Programs.Pentru a scăpa de pornirea acestuia o dată cu Windowsul şterge poictograma lui din acest folder.

| CosteaVlad a răspuns:

Dai click pe START, apoi RUN, acolo scrii "msconfig" (fără ghilimele), dai Enter, mergi la secţiunea Startup, şi debifezi acolo unde scrie Uniblue, sau ceva de genul.
O seară bună!

| adytzusiatat a răspuns:

Deci te duci in Start/all programs/startup. Acolo trebuie sa fie Uniblue RegistryBooster. Dai delete si gata, se va sterge doar shorcoutulwinking