Întrebare recomandată | AnaQ a întrebat:

Cine îmi poate explica va rog cum pot sa fac o fotografie 360° pe care sa o încarc pe Facebook?
Va rog detaliați!
Dau funda celui mai concret răspuns.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

"Fotografie 360°" inseamna fotografiere roata, imprejurul aparatului.
Pentru a realiza o asemenea fotografie, ai nevoie de un aparat foto si un trepied pe care sa-l asezi.
Faci o serie de poze, de fiecare data rotind aparatul cu maxim jumatate din unghiul orizontal de vedere.
Dupa descarcarea pozelor, le "lipesti" laolalta, folosind un program de editare foto.
Astfel se poate realiza fotografierea 360°, adica imprejur.

| AnaQ explică (pentru Bula):

Mulțumesc, am rezolvat!

2 răspunsuri:
| SomethingFunni a răspuns:

Intra pe aplicatia ta de camera photo, fa o poza de tip panorama si completeaz-o in 360, apoi daca o incarci pe Facebook ar trebui sa functioneze daca formatul e compatibil.