| dfjdujfisjabdgfdgvtvrrrc a întrebat:

Buna,contul de insta imi este oarecum blocat, efectiv am dat follow la mai multi si imi apare contul tau este compromis si sa bag parola veche si noua pentru a o schimba si sincer am uitat parola veche si cand dau sa intru tot asta imi apare si am dat pe am uitat parola si imi da un link in mesaj si cand intru acolo tot pe pagina cu parola veche si cea noua ma baga. Nu stiu ce sa fac, idei, ofer funda? Imi este blocat pentru cateva zile sau mi l-a spart careva?

1 răspuns:
| Gnomzy a răspuns:

Salutare, urmează următorul link pentru a-ți reseta parola.
https://www.instagram.com/accounts/password/reset/
Pentru a îți putea reseta parola, trebuie să știi măcar una dintre cele de mai jos:
1. Adresa de e-mail
2. Numărul de telefon asociat contului (dacă e setat)
3. Username-ul

*În cazul în care introduci adresa de e-mail, primești pe adresa de e-mail un link pentru a-ți reseta parola, link pe care va trebui să-l urmezi.
*În cazul în care introduci numărul de telefon, vei primi un cod prin SMS, cod ce trebuie introdus în următorul câmp, tot pentru a-ți reseta parola.
*În cazul în care îți introduci username-ul, vei primi pe adresa de e-mail un link de conectare înapoi in cont și posibilitatea de a-ți reseta parola (dacă dorești).

Revino cu un reply în cazul în care nu ai rezolvat, mult succes în recuperarea contului.