| CatyVany a întrebat:

Cum este posibil ca o persoana sa dispara de pe Instagram? Mai exact, m-am imprietenit cu cineva care are o pagina de insta, ne-am dat follow si am inceput sa vorbim prin mesaje. Astazi mi-a disparut conversatia, a disparut si pagina de la follow, de peste tot. Ps: nici la cautari nu o mai gasesc.
Care-i explicatia?

15 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Fie ti-a dat block, fie si-a sters/dezactivat contul.

| Sonia822 a răspuns:

N-am insta, dar si-o fi sters pagina, alta explicatie nu vad acum

| NGheorghe a răspuns:

Atunci poate cineva a întrat în contul tău, a șters ce nu i-a plăcut... și poate a blocat pe cine nu i-a plăcut... și tu trăiești cu impresia că ai fost blocată.
Cont nou reia legătura... și verifică, apoi vei fi sigură.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate și-a șters contul de Instagram

| CatyVany explică (pentru anonim_4396):

? pai si in cazul asta, se sterge automat si conversatia?
Totusi mi-e greu sa cred. Este totusi vorba de o pagina, nu oarecare.

| eckblume a răspuns:

Si-a sters contul, te-a blocat.

| unvecin a răspuns:

Când blochezi pe cineva, acel cineva nu primește notificare, tu doar dispari din universul lui. Pune pe altcineva să verifice dacă contul mai există.

| XYZ02 a răspuns:

Hopa,cineva si-a luat block?

| EmanuelT a răspuns:

1. Și-a șters pagina
2. Te-a blocat

| Spartacus12345 a răspuns:

Ti-a dat block

| CatyVany explică:

Am verificat de pe alt cont si aparent pagina nu este stearsa. Insa, cum mi s-a sters automat conversatia, in cazul in care am fost blocata?

| chiarnuconteaza1243 a răspuns (pentru CatyVany):

Cand esti blocata, toate legaturile cu persoana care te-a blocat dispar, adica nu mai vrea sa aiba legatura cu tine si nici tu cu ea.

| CatyVany explică:

Bun! Am verificat si altceva. I-am dat block cuiva sa vad daca i-a disparut conversatia cu mine, si surpriza, nu i-a disparut.

? mie asta mi se pare ciudat. Unde s-a dus conversatia?

| eckblume a răspuns (pentru CatyVany):

Mie mi-a disparut cand am dat block. Deconecteaza-te si vezi daca iti apare.

| chiarnuconteaza1243 a răspuns:

Fie si-a sters contul, fie ti-a dat block. Daca vrei sa vezi daca ti-a dat block, fa-ti un cont fals si caut-o. Asta e o sugestie daca esti super curios sa afli, deci faci cum vrei.