| Diana867 a întrebat:

Cum micsorez rezolutia la laptop Acer 5230E? S-a marit foarte tare si nu stiu ce ii pot face ca sa micsorez rezolutia. Dau funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Sheldon a răspuns:

Daca ai windows 7 sau 8 atunci poti da click pe desktop si dupa aceea tii apasat tasta Ctrl si dai cu scool-ul de la mouse in sus sau in jos

Posibil sa ai probleme si cu driverul placii video, reinstaleaza-l sau instaleaza-l daca nu il ai

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce rezolutie ai?

| K0sti a răspuns:

Rezolutia lui nativa este 1280x800! Deci daca nu e asta, atunci nu e bine!

| Sheldon a răspuns:

Click dreapta pe desktop si screen rezolution sau in caz de xp properties

| Diana867 explică (pentru Sheldon):

Am incercat, dar imi apare aia foarte mare si nu pot face nimic. sad

| Sheldon a răspuns (pentru Diana867):

Daca ai windows 7 sau 8 atunci poti da click pe desktop si dupa aceea tii apasat tasta Ctrl si dai cu scool-ul de la mouse in sus sau in jos

Posibil sa ai probleme si cu driverul placii video, reinstaleaza-l sau instaleaza-l daca nu il ai

| challenger a răspuns:

Pentru Windows XP - Click dreapta pe desktop > Properties > selectezi Settings > si iti setezi rezolutia de la Screen resolution, | Windows Vista> Click dreapta pe desktop, Personalize > Display Setting, | Windows 7, 8 > click dreapta pe desktop si Screen resolution.