| NadyPorahy a întrebat:

Bună! Cum pot descoperi dacă o conversație pe Facebook sau pe whatsapp este falsă?
Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cam greu de descoperit.

| dullcat a răspuns:

Buna.Te referi la capturi de ecran din acea conversatie? E posibil sa gasesti in setari la informatii suplimentare, mai ales daca s-a lucrat cu Photoshop.

| Num?numescBrBr a răspuns:

Nu poți! Funda, te rog!

| Salontanul a răspuns (pentru Num?numescBrBr):

Nu te comporta ca un cersetor! Omul iti da funda daca considera sau nu. Nu te ajuta cu nimic funda.

| CyberDune28 a răspuns:

Examinează pixelii: Dacă examinezi imaginea la nivel de pixeli, vei putea observa modificări în textura sau detaliile din imagine care ar putea indica faptul că imaginea a fost editată.

| sabin89 a răspuns (pentru CyberDune28):

A întrebat de conversație, nu de imagini.

Răspuns utilizator avertizat