| Anonim1447799 a întrebat:

Buna, dacă activez poze iCloud, o sa îmi bage pozele altundeva? Ma ajuta sa se salveze pozele pe contul meu și când îmi cumpăr alt iPhone bag contul și am același poze?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai activat iCloud, pozele se vor salva (copia) in cloud (serverele Apple) sub forma de fisiere, exact cum le ai acum pe telefon.
Daca doresti sa le accesezi mai tarziu, le vei gasi pana ce nu le stergi din iCloud, chiar daca din galerie au fost sterse.
Dupa ce pozele sunt in iCloud, le poti descarca pe orice aparat, daca intrii in contul tau (cu nume si parola), atat pe telefon, cat si pe un calculator, tableta etc.

| PainTech a răspuns:

"Buna, dacă activez poze iCloud, o sa îmi bage pozele altundeva?"
Ce intelegi prin "altundeva"?

"ma ajuta sa se salveze pozele pe contul meu și când îmi cumpăr alt iPhone bag contul și am același poze?"
Exact. Te ajuta si la asta, printre altele.

| Anonim1447799 explică (pentru PainTech):

Adică o sa se salveze in fisiere? Sau îmi rămân cum au fost pana acum, in galerie

| PainTech a răspuns (pentru Anonim1447799):

Ca si pana acum.