| gabriela2104 a întrebat:

Am un Iphone si imi cere sa activez contul icloud de la primul proprietar. Exista vreo sansa de rezolvare? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu. Daca este blocat in Icloud fara sa stii acele date telefonul nu poate fi deblocat. Ar fi trebuit sa te interesezi inainte de a cumpara telefonul. Cel mai probabil a fost furat ca mai apoi vandut la tine.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Il arunci si data viitoare nu mai cumperi telefoane furate

| Vanqu1sh a răspuns:

La un centru Apple daca ai actele telefonului, adica pe scurt sa dovedesti ca e cumparat ci nu furat.