| pinksweetloverr a întrebat:

Bună. Daca platesc lunar pentru 50 de GB pe iCloud pentru a se face backup la telefon, deja avand cei 5GB gratuiți plini, daca intrerup abonamentul lunar ce se intampla? Nu mai am acces la datele de pe iCloud sau se sterg?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe iCloud (si nu numai) totul e pe bani.
Daca nu platesti chiria, te scoate peste tot.
Din acest motiv, daca nu mai platesti, intai salveaza-ti materialele din cloud pe un calculator + memorare externa!

| RxTx a răspuns:

Da se șterg toate datele

| RxTx a răspuns:

Înainte de răzmeriță pe cloud.mail.ru primeai 1TB gratis pentru tot restul vieții. Acum așteaptă să nu se mai zburlească unii la alții

| saftaiiustin a răspuns:

Nu vei mai putea salva pe icloud pana nu reinoiesti abonamentul
Altfel, datele se steg automat dupa 30 zile

| saftaiiustin a răspuns (pentru saftaiiustin):

Evident, in timpul ala ti le poti salva, nu ti le blocheaza pe cont, doar nu mai poti adauga altele noi, la fel ca la abonamentul gratuit