| June20 a întrebat:

Dacă prin team viewer ma conectez de la calculatorul meu la alt calculator, as putea sa opresc monitorul calculatorului la care ma conectez, astfel încât sa nu se vadă ce lucrez? As vrea sa fac chestia asta la munca și sa merg cu laptopul meu intr-un loc mai linistit, dar sa am toate informațiile de pe pc de la munca. Se poate? Ori dacă nu, ce soluții ar fi?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu.

| Bizon95 a răspuns:

Exista un "lock remote screen" sau ceva asemanator
NU mai folosesc TV pentru ca ma deconecteaza dupa 60 de secunde

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bizon95):

Greu cu engleza aia, nu? Te deconecteaza fiindca a detectat ca l-ai utiliza comercial. Le dai frumos mesaj la suport, le explici ce si cum, si se rezolva. Si eu patisem asta si mi-au deblocat accesul nelimitat fara probleme.

| Bizon95 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

big grin
cine ti-a spus ca nu il utilizez comercial?
adica am 20-30 de calculatoare pe care am nevoie sa intru!

in orice caz, acum am trecut pe anydesk care merge binemercicwinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bizon95):

Pai atunci de ce nu cumperi licenta daca il utilizezi comercial? big grin Eu credeam ca ai patit ca mine, se intampla frecvent treaba asta. Eu ma conectez la al meu de pe mobil de regula, sau de pe desktop la un prieten sau la vara-mea, cam atit.

| Bizon95 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pentru ca e scumpa de iti vine acru
decat sa platesc licenta mai bine m-as **** fiecare client cu port-forwarding (e bataie de cap in draci) si intru cu tightvnc, asa ca traiasca anydesktop ca merge binemercicwinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bizon95):

Se presupune ca faci bani cu treaba asta, deci iti permiti. Daca nu iti permiti, poate ca ar trebui sa nu mai lucrezi pe firimituri. In alta ordine de idei, la Anydesk platesti licenta sau aia sunt mai fraieri si poti sa te conectezi la o mie de calculatoare diferite cu varianta free? happy

| Bizon95 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sunt fraieri big grin
asa ca, de ce as plati?!?
nu am platit niciodata pentru remote desktop, de la logmein in sus
atat timp cat sunt solutii gratiz, NICI NU O SA PLATESC tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un loc mai linistit in wc? Sau cu secretara?laughing