| Amina1208 a întrebat:

Buna!
De 10 ore am asta pe computer "se pregateste Windows nu inchideti "
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| tehno125482 a răspuns:

Dacă Asistentul de upgrade Windows s-a blocat la 99 % de peste 4 ore, iată ce puteți face. Notă: Urmați acești pași înainte să reporniți PC-ul. În caz contrar, este posibil ca folderul Media să nu fie disponibil.
Deschideți Explorer, tastați C:\$GetCurrent, apoi apăsați Enter.
Copiați și lipiți folderulMediape desktop. Dacă nu vedeți folderul, selectați Vizualizareși asigurați-vă că este bifată caseta de selectare de lângăElemente ascunse.
Reporniți computerul, deschidețiExplorer, tastați C:\$GetCurrent în bara Adrese, apoi apăsați Enter.
Copiați și lipiți folderulMediade pe desktop înC:\$GetCurrent.
Deschideți folderulMediași faceți dublu clic peConfigurare.
Urmați instrucțiunile pentru a instala upgrade-ul. În ecranul Obțineți actualizări importante selectați Nu momentan, apoi selectați Următorul.
Urmați instrucțiunile pentru a finaliza upgrade-ul la Windows 10. După terminare, asigurați-vă că instalați actualizările disponibile. Selectați butonul Start , apoi selectați Setări  > Actualizare și securitate  > Windows Update > Căutați actualizări.

5 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Poate este o eroare!

| WaterDrop a răspuns:

Despre ce windows vorbim aici? Daca este windows 10 iar viteza ta de internet este mizera, au cateva updateuri extrem de mari si nu este nimic in neregula.Mai asteapta.

| KillaNoFilla a răspuns:

Nu mai astepta dai restart si roaga-te ca va merge.

| tehno125482 a răspuns:

S-a blocat update!
nu iti pot da un sfat daca numi spui ce windows ai!