| ionutzandrey a întrebat:

Hello TPU! Am o problema cu sunetul..am placa de sunet integrata la pc adica placa de sunet a calc si nu merge sunetul deloc am instalat driverul i.am facut si update dar degeaba am bagat 2 tipuri de boxe dar tot degeaba volumul este bun totul este bine...am conectat boxele si la mufele din fata si la cele din spate dar tot la fel nimic calculatorul este aproape nou doar ca nu am placa de sunet. daca stiti care ar fi problema.Dau funda big grin

1 răspuns:
| jumbobadboy a răspuns:

Urmeaza pasi astia
1.Panou de control\Hardware și sunete
2.Sunet
3.Selecteaza Speakers, click dreapta proprietati
4.In taburile de sus mergi la Complex
5.selectezi 16 Biti
6. Test
7. Aplica
8.Ok
asa are trebui sa mearga o problema asemanatoare am avut si eu si asa am rezolvat-o