| Didi100301 a întrebat:

Buna! De cateva luni de zile, tot primesc email-uri ca cineva din Arabia Saudita, Rusia, India, sau Bangladesh, incearca ba sa imi sparga contul de Facebook, ba alte emailuri pe care nu le folosesc si acum un cont de Instagram pe care nu l-am folosit de mult si la acel cont nu aveam autentificarea in 2 pasi, dar la restul am, este normal asa ceva? Este cineva aici care are aceeasi problema ca mine? O perioada nu a incercat sa imi mai sparga nimic, acum iar a inceput, ce e de facut? Multumesc happy

3 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Trebuie blocat. Poti sa intri la setari si sa dai acolo cateva repere care se tot repeta in acele mail-uri.

| trisxx3 a răspuns:

Blochează l frate. desi nu știu dacă asta îl va opri, deoarece isi poate crea mai multe conturi. am patit aceiasi chestie prin 2020 și de când nu i am mai dat importanta s-a oprit singur...

| Didi100301 explică (pentru trisxx3):

Mersi frumos!, ideea este ca primesc email uri de la conturile care au incercat sa fie sparte, ca o alerta, si nu stiu daca pot opri asta, am oprit asta pentru fiecare cont cu verificarea in doi pasi, dupa am primit alerta ca a vrut sa sparga si alte email uri vechi de ale mele pe care nici eu numai stiam ca exista!laughing, dar am sters conturile respective de gmail, oare de ce se intampla treaba asta?