| lorela a întrebat:

De cateva zile incoace incerc sa intru pe un site "www.polyvore.com" dar cand dau enter sa intru imi apare o chestie "mywebsearch" sau "Server not found". Am dezinstalat mywebsearch. dar fara rezultate. siteu nu cred ca e de vina deoarece prietenelor mele le merge. ce sa facccccc?

Răspuns Câştigător
| boggy a răspuns:

Serverul este jos si nu poate raspunde happy iar in cazut mywebsearch este motorul de cautare care probabil il ai instalat odata cu vreun program joc etc. iar in caz ca nu este o adresa vailda el raspunde prin afisarea paginii mywebsearch happy sper ca ti-am fost de ajutor cu raspunsul happy

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Incearca alt browser.Sau dezinstaleaza cel actual si instaleaza`l la lochappySi tin sa precizez ca serverul nu este jos, merge.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Si cum iti explici ca 3 zile consecutiv din cate da de inteles, siteul ala mergea la restul si la ea nu? Eu stiu ce spui tu si iti dau dreptate dar poate e o problema de browser, de setari etc.Deci de asta am spus ca mai bine ar fi sa incerce si varianta de schimbare de browser.

| boggy a răspuns:

Este imposibil. Odata reinstalat si instalat din nou nu v-a aduce nici o schimbare Odata ce singurul site specificat de el nu raspunde inseamna ca ori e site-ul in constructie/updateuri ori e serverul jos Crede-ma Nu o spun fara cunostinta de cauza Am multi ani in cele ale IT-ului cya happy

| boggy a răspuns:

Daca are Internet explorer nu vad problema... o resetare a setarilor din control panel internet explorer options la ultima pagina in dreapta cand deschizi internet explorer options dai restore to defaults happy daca nici atunci nu merge internetul ori merge greu (ceea ce nu cred) de obicei la raspunsuri intarziate lantenta mare si altele se poate intampla happy nici o instalare de alt browser nu ar fi in zadar happy oricum daca ai in continuare probleme suna la providerul tau de internet happy Succes happy

| lorela explică:

. folosesc mozilla. am incercat pe safari si aparea eroare. cred ca netu era de vina. cand conectam scria ceva de genu ca am intrecut nu stiu ce limita bla bla. dar sia revenit singur

va multumesc!