| Bruunetzellu93 a întrebat:

de ce nu pot sa bag windows xp, pe windows 7? sad Cand vreau sa instalez xp-u spune, ca error. ( mi apare un ecran albastru ce sa fac )?

Răspuns Câştigător
| PanaceuUniversal a răspuns:

Ai putea sa il instalezi pe ala si sa ii pui un patch pentru interfata in lb franceza.

Sau

instalezi xp in romana si dupa xp in franceza...

4 răspunsuri:
| Bruunetzellu93 explică:

Mda. mersi de raspuns. happy Mi poti gasi un patch [-o

| Bruunetzellu93 explică:

Mersi de link. Am incercat, dar nu merge! Daca ma poti ajuta id : brunetzellu93. Mersi!

| PanaceuUniversal a răspuns:

Din pacate nu se poate instala windows XP sau o versiune inferioara dupa ce pe un PC a fost instalat Windows 7.

Totusi pentru a instala, trebuie formatat Hard Drive-ul computerului in cauza ( PC 1 ) pentru a sterge partitia Recovery pe care o creaza Windows 7. Nu e de ajuns formatarea dinaintea instalarii windows-ului.

Este necesar ca hardul sa fie scos din calculatorul 1 ( cel initial ), conectat extern ( sau intern ) la un alt calculator ( PC 2 ) ce are propriul hard cu windows instalat, se booteaza windows-ul de pe Hard-ul calculatorului 2, iar apoi se formateaza hard-ul calculatorului 1 ( care este vazut acum ca si unitate de stocare date externa respectiv ca si hard slave ).

Dupa ce Hard-ul a fost formatat, se recupleaza la calculatorul 1, si se poate instala windows 7.

| Ionut_Florin_Sandu_1995 a răspuns:

Astea cu nu merge sa bagi xp dupa 7 nu e adv eu am avut vista am bagat xp apoi 7 si iarasi xp si mi se stricase l-am dus l reparat si mi-a bagat 7 iar acum am aceeiasi problema