| mulinobianco a întrebat:

De ceva timp mi-a aparut o problema la laptop(model Toshiba Satellite l300, il am de 3, 5 ani). Deci,daca o ora nu lucrez la el,trece in regim de asteptare. Apoi cind vreau sa-l deschid, pe ecran apar niste linii de diferite culori(verticale si orizontale) si nu reapare ecranul pina nu scot din priza si pun iar ) Aveti ceva idei? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

STAND BY - Intra in :control panel -> power options -> System Standby = Never Sau vezi printul asta de aici: http://i.imgur.com/oHwbN.jpg
Bafta!

| mulinobianco explică (pentru neluL):

Iti multumesc, asa voi face.Dar totusi imi pare ca laptopul chiar are probleme serioase, care necesita rezolvate.happy

| neluL a răspuns (pentru mulinobianco):

Trebuie doar curatat de praf si pastat coolerul la un service.