| Lavv97 a întrebat:

Buna,TPU! Am un aparat digital Olympus VG-130.Nu stiu ce s-a intamplat, dar pe ecran imi apar linii orizontale si verticale care formeaza cateva dreptunghiuri.Cum le fac sa dispara?
Fundabig grin.

Răspuns Câştigător
| MadalinJoker a răspuns:

Nu te lua dupa altii... aparatul nu este stricat... apasa de mai multe ori pe tasta up(sus) si ai sa vezi ca o sa disparawinking

4 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Vezi ca s-ar putea sa fie din setari de la carioaj, sunt aparate foto care au astfel de functie pentru a te ajuta sa menti aparatul drept atunci cand realizezi o fotografie.

| nonbar a răspuns:

Eu zic ca iti este arsa camera pentru ca si eu am patit-o si a fost de la camer ca a intrat in apa

| Lavv97 explică (pentru nonbar):

Nu are cum sa fie arsa pentru ca am cumparat-o acum cateva zile si nu prea am folosit-o.Probabil e ceva din setari, dar nu stiu cum sa dezactivez.

| SanduFlaviusBoss a răspuns:

A umblat cineva pe telefonul tau si tia pus protectia ecran intra la optiuni protectie ecran selecteaza anulare sau nici unul si nu iti mai apare. FUNDA? big grin