| doraz a întrebat:

De ceva timp unitatea de la calculatorul meu face galagie. La fel s-a intamplat si cu ceva timp in urma, dar se mai potolise. Ce as putea sa-i fac eu, ca sa nu mai faca galagie? Se aude ca un motor. O fi de la praf? Nu mi-am curatat pc niciodata(il am de 2 ani). Va rog sa ma ajutati daca stiti. O zi buna!

Răspuns Câştigător
| judgement a răspuns:

Galagia vine de la sursa de curent (locul unde intra cablu in calc), se poate desface si curata, doar ca trebuie demonatata dupa el happy

have fun...

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ori are mult praf, ori s-a crapat consola de plastic de la cooler si trebuie schimbata.

| cornel a răspuns:

Pai ar fi cazul sa il mai cureti ca de aia face asa.

| Brotacelu a răspuns:

Curata ventilatoru de la procesor si de la sursa[desfaci sursa de pe unitate, o demontezi si cureti interioru cu o suflanta sau pompa. Sa nu aspiri!

| Alex_2741 a răspuns:

Daca porneste ca un motor face din ce in ce mai tare si pai se stinge incet incethee hee face ca la mine happy poate de la jocuri ...sau de la siteuri p care intrii happy dai si u Task Manager si daca vezi ca ramane mozila firefox sau ce ai u jocuri programe care nu sunt stinse chair daca u crezi ca le-ai stins dale d acolo click dreapta si close happy si pai nu mai ai probleme happy daca nu curata-l d prafwinking Cooleru (ventilatoru ) face urathee hee

| adryanb27 a răspuns:

Nu ar fi rau sa il mai cureti, ar fi cazul! probabil ca iti face sunetul ala coolerul, ventilatorul, deci curata/l, si mie mi/a facut o data galagie dar din cauza floppy/ului, acolo se auzea sunetul [se pornea discheta], si nu i/am dat d cap, a trebuit sa imi reinstalez windowsu! dar la tine probabil e ventilatorul, o fi imbaxit d praf, asa ca mai da si tu cu matura prin el, laughing spor la lucrare! salll

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e de la un ventilator (cooler)
Incearca sa le cureti de praf...
Sar putea sa joace (cumpara altele)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi sa nu atinga vreo componenta coolerul (ventilatorul)