| SabbySabbynutza a întrebat:

Deci am o problema cu calculatorul.Scoate un sunet ciudat ca un harjait, ca un motor care il turezi.De la virusi nu cred ca este pentru ca nu am avut de unde sa i-au si am scanat pc si n-am.L-am curatat de praf acum 2 luni pentru ca am avut niste probleme cu procesorul, nu mi se mai deschidea calculatorul.Va rog sa ma ajutati, stiti de la ce ar putea fi?sadFUNDA + VOT

Răspuns Câştigător
| winter a răspuns:

A intrat foarte mult praf in calculator. sfatul meu este sa cureti coleru de la procesor si ventilatoru.calculatoru cand sta inchis intra prafu prin ventilator si se aseaza pe componente. poti folosi un aer comprimat de la magazin

3 răspunsuri:
| nouamm a răspuns:

Trebuie sa vezi ce baraie mai exact. poate sa baraie coolerul de la sursa(ventilatorul din spate)sau poate sa scoata zgomotul cd-rom'ul.dar mai mult ca sigur e a doua varianta.scoate cd/dvd'ul din el, apoi vezi daca mai face urat.

| xDarKy a răspuns:

Sursa cred ca asa i-a facut unui prieten de al meu si i s-a ars sursa si a schimbat-o si acum nu mai are nimic. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Johnweed a răspuns:

Culerul pate sa fie! Mi-e de pilda acum nici nu se aude ca ar fi pornit, Dar bine i-am schimbat Culeru pentru ca acelea avea 4 ani si s-a uzat! M-ai poate sa fie un fir care atinge culeru, asta mie mai mi s-a intamplat! Daca zici ca paraf nu are in interior atunci nu stiu! vezi daca atinge ceva culeru si daca nu du-te cu el la cel mai apropriat Service pc! Multa Bafta!