| EnjoyTheSilence a întrebat:

De curand am achizitionat o imprimanta Canon mp230. Am incercat sa scanez un document in calculator dar nu a mers. Am descarcat ScanGear si tot nu merge. Ce poate sa aiba? Stiti cum as putea sa remediez problema?

5 răspunsuri:
| Predator30 a răspuns:

Poate nu ai instalat driverul de scan

| EnjoyTheSilence explică (pentru Predator30):

Am instalat driverul de la imprimanta. Ar trebuie sa mai descarc ceva de pe net?

| Predator30 a răspuns (pentru EnjoyTheSilence):

In mod normal nu trebuie doar sa intri in programul pe care l-ai instalat de pe cd si sa ii dai scan si ar trebui sa mearga sau poate tu nu ai instalat driverul de la scan cum am eu la a mea la un HP deskjet j2050 are un kit cu scan si nu mai stiu cum, l-am instalat si am intrat in el si i-am dat sa scaneze ceva si a mers

| casele a răspuns:

Pai nu ti-a dat toate driverele la ea?thinking

| Criss_Iordache_1996 a răspuns:

Eu am Canon MP 250 PIXMA si ca sa scanez ceva, doar pornesc PC-ul si imprimanta, si apas la Imprimanta pe butonul SCAN. Si gata.Si ca sa si vezi ce descarca trebuie sai un program Adobe reader caci unele scanari le da in pdf. Daca nu, cum au spus baietii mai sus e driverul de vina.Dezinstalezi si reinstalezi.Asta ca punctul 2, ca ultima faza. Daca nu..Nu stiu. Incearca pe prima.Bafta!