| simina96 a întrebat:

De ieri intampin o problema cu site-ul Google.Imi apare mesajul:conexiunea nu este privata, atacatorii pot sa va fure informatiile de pe google.ro(de exemplu,parolele, mesajele sau informatiile despre cardurile de credit).NET::ERR_CERT_INVALID.Doar pe Google am problema asta alte site-uri merg fara probleme.Atat pe Chrome cat si pe Internet Explorer imi afiseaza la fel.M-am uitat sa vad daca data si ora imi sunt setate corect(din cate am citit,asta fiind una din principalele probleme), totul e in regula.Am dat scanare la antivirus sa vad daca nu am ceva malware,virus, etc si nimic. Am intrat inclusiv sa vad daca nu merge in fila incognito si la fel nimic. Nu cred ca are vreo legatura chestia dar inainte sa dau de problema asta cu o seara inainte mi s-au instalat tot felul de update-uri de a trebuit sa astept vreo 1 ora si ceva pana sa se finalizeze complet, am descarcat recent si pachetul office 2013 si in mare parte update-urile tin de el.Mai sunt si altele ce tin de Microsoft cu securitatea, chestii obisnuite.Sa mi se fi instalat ceva suspect de care sa nu stiu? M-am uitat ce update-uri s-au facut si nu pare nimic suspect.Nu stiu ce sa ma mai fac,ma depaseste. Daca ar putea cineva sa ma indrume, care se pricepe i-as fi recunoscatoare.

Răspuns Câştigător
| DryIce a răspuns:

Google.ro sunt niste servere la Bucuresti care detin domenii.ro. Practic fiecare stat are siteuri in terminatia tarii. exemplu.ro. es.fr etc. E posibil sa fie virusate domeniile.ro si de asta google cloud din fken USA a gasit domeniile.ro ca fiind virusate. Poate s-a rezolvat problema intre timp intra iar si vezi. Daca nu intra cu google.com in loc de.ro si gata.

| simina96 explică (pentru DryIce):

Multumesc de raspuns.Nu s-a remediat problema, google.ro nu merge in continuare.Dar acum, intru cum ai zis pe google.com la inceput ma tot directiona catre google.ro dar am gasit pana la urma cum sa rezolv si functioneaza in sfarsit.Pana se remediaza problema voi intra pe google.com.

1 răspuns: