| ByankaC07 a întrebat:

De unde pot descarca driver'ul pentru placa de retea Hp 635?
Am instalat windows 7 ultimate, 32.
La device manager, placa de retea, nu recunoaste numele placii, imi arata necunoscut.Asadar am intrat pe site'ul oficial Hp, la drivere si am gasit acolo ca placa de baza ar fi HP NC365T 4-port Ethernet Server Adapter....am desc. driver de acolo, dar nu este compatibil niciunul./(Ei nu au driver pentru Wind 7 Ultimate, 32 ---2009)!

3 răspunsuri:
| manowar1 a răspuns:

Mai simplu descarca drivergenius.el va cauta singur driverele si va face update la cele deja existente. daca nu stii de unde cauta-ma si iti voi da eu detalii.

| ByankaC07 explică (pentru manowar1):

Am incercat diverse programe care ar fi trebuit sa'mi gaseasca numele placii, dar nimic(neavand driverul de la placa de retea, nu exista nici conexiune la internet, prin urmare nu era posibil sa faca update). Laptop'ul este al unui prieten si mi l-a adus pentru. ai instala win.
Dupa aproximativ 1 ora petrecuta in incercarea de a gasi un driver compatibil, m-am gandit eu asa....Totusi sa incerc!
La calculatorul meu fix am un Adaptor Wireless portabil, l'am pus la laptop, i'am instalat driverul de pe DVD, si gata cu conexiunea la internet.De aici floare la ureche, am intrat in device manager, placa de retea si UPDATE online... fara a imi mai stoarce nervisori cu numele placii si cu driverul corespunzator.
Multumesc pentru. incercare de a ma ajuta.

| ByankaC07 explică:

Interfaţă reţea LAN Ethernet Realtek (10/100 NIC)
WLAN (Wi-Fi) Broadcom 802.11b/g/n 1x1 Wi-Fi

-----
Nu ma pricep absolut deloc!