| TheAnswerMan a întrebat:

Buna!
Deci am internet prin cablu de la rcs&rds.
De cateva zile am piciorusul ala de la mufa care intra in placa de retea rupt.
Ce ar trebui sa fac?
Sa ii chem pe cei de la rds?

5 răspunsuri:
| yasser25 a răspuns:

DA, suna si anunta-i, o sa te coste la factura maxim 10 lei, nu mai stiu exact cat!

| al3xtheb3st a răspuns:

Si mie e tot asa dar cat sta cablu nu-i fac nimic

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu, sincer, mi l-am facut singură, cand a fost cazul, n-am mai avut rabdare sa-i astept pe cei de la retea. Nu prea sunt eu răbdatoare in situatii din astea. Mie mi-a fost rupt tot cablul (ros de catel), mi-a luat ceva timp până am unit firele, apoi le-am lipit si le-am izolat cu bandă. Cei de la rds m-au complicat, m-au pus sa cumpăr tot cablul din nou si, na, cine a mai avut timp de atâta deranj?! Pentru doua trei chichițe acolo. Ti-am zis, de obicei mi le rezolv singură pe toate.Si nu ca n-as avea bani, ci n-am răbdare happy

| Ghioca_Lucian_Marian_1990 a răspuns:

Suna-i si o sa te coste 20 de lei

| trishluvsu a răspuns:

Buna!happysi eu tot de la rds am net; da cheama-i, nu necesita mult timp si iti vor rezolva problema pe gratiswinking