| BaiatulcuOnly a întrebat:

Cum pot recupera un cont de Facebook vechi, dacă nu mai am acces nici la telefon? Pot identifica prin C.I. ca este contul meu, prin prieteni cu care am vorbit pe acel cont....este vechi din 2016 cred.

3 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Prin mail. Setezi că ai uitat parola și vei primi pe mail link pentru schimbare. Dacă nu ai acces la acel mail, îl poți recupera printr-un alt mail sau număr de telefon, dacă le-ai setat ca metode de recuperare.

| BaiatulcuOnly explică (pentru J0B0MAT):

Dacă aveam acces la ceva ce era pe acel cont, știam și eu sa îl recuperez. Nu pot decât sa dovedesc ca este al meu prin C.I, prin faptul ca știu persoanele cu care se vorbea pe cont etc. Dar META vad ca nu are o asistenta directa de mail prin care sa vorbești

| J0B0MAT a răspuns (pentru BaiatulcuOnly):

Dacă tu nu ai acces nici la telefon, nici la mailul contului, nici la mailul de recuperare al mailului contului, nu are nimeni cu ce sa te ajute.Inseamna că nu e contul tău, ori că tu nu îți salvezi nicio parola nicăieri și îți pierzi accesul la toate conturile, mailurile.Pe viitor salvează măcar parola de la mail.