| Crisstinayy12 a întrebat:

Deci am un laptop de prin 2013 sau 2014 doar ca nu are PowerPoint si m-am chinuit foarte mult sa il instalez de pe orice tutorial dar nu merge. Ce as putea sa fac?

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ce windows ai si ce versiune de Powerpoint vrei?

| Crisstinayy12 explică (pentru Wr3nch):

Am Windows 7, dar am nevoite de versiunea 2020 cu format shape, modele 3D pentru calculatorul de la scoala care e Windows 10

| Wr3nch a răspuns (pentru Crisstinayy12):

0 sanse sa mearga pe 7, doar daca nu planuiesti sa treci la 10.

| NLS a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Nu exista versiunea 2020 si nici nu va exista vreodată.
Exista 2010, 2013, 2016, și mai nou 2019. (dar ma indoiesc ca aveți la școală 2019. Cel mai probabil aveți Office 365, care e o versiune pe abonament lunar, primește încontinuu îmbunătățiri și functii noi).
Daca vrei te pot ajuta sa îți instalezi office 2016 (tot, sau doar PowerPoint ).
E 99% identic ca și functii, comenzi și interfață cu versiunile 2013-2019.

| Crisstinayy12 explică (pentru Wr3nch):

Dar daca reusesc sa imi instalez Windows 10 nu o sa mi pierd toate datele?

| Wr3nch a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Depinde de cat spatiu ai. Poti face o partie doar pentru 10 daca ai destul spatiu liber. Sau poti da upgrade de la 7 si salveaza ce e vechi in windows.old.

| Crisstinayy12 explică (pentru Wr3nch):

Eu am ramas doar cu 6 gb pe local Disk C...

| Wr3nch a răspuns (pentru Crisstinayy12):

Pai si in afara de C nu ai alte partitii?

| Speranta12 a răspuns:

Vezi ca exista PowerPoint si pe internet oferit chiar de Microsoft. Fa-ti cont gratuit pe site-ul Microsoft si poti lucra la proiecte powerpoint pe platforma online Microsoft. Cauta pe Goagal.

| Crisstinayy12 explică:

Nu știu ce versiune dar cred ca cea mai noua care are si scrisuri 3D si shape uri... pentru ca am nevoie la scoala, si am Windows 7 acasa