| MmarinaMadalina a întrebat:

Deci caut o camera foto care sa fie destul de buna adica sa faca fotografii reusite.Pe internet si in magazine am gasit multe dar nu vreau un aparat profesional.Eu vreau o camera de 12mpx dar sa nu depaseasca 400RON.Am gasit cateva dar nu stiu pe care sa o aleg pentru ca nu stiu cum ies fotografiile.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Megapixelii au ajung o chestie de marketing mai mult. Eu am o camera de 14 mpx care se comporta mai prost decat una de 6 (scumpa la vremea ei ce-i drept).
Iti recomand ceva de la Nikon. Asta e un aparat excelent:
http://www.pcgarage.ro/......umulatori/
Merita pe deplin. Ca bonus vine cu un card de 2gb, husa si acumulatori Energizer.
Canon Powershot SX1 IS e undeva pe la ~2100 lei. Nu are ce cauta in aceasta discutie.
Oricum e o investie proasta. Pentru putin peste de alegi cu un Nikon D3100 care este superior din toate punctele de vedere (chiar si cu obiectivul 18-55).

2 răspunsuri:
| Daniel_5468 a răspuns:

Hmm, daca vrei una care sa faca poze reusite si sa aive si 12 mpx, nu cred ca ai sanse multe cu 400 Ron.
Poate ceve naspa...

Eu am Canon PowerShot SX1 IS e vreo 15 mil, dar merita totwinking

Filmeaza FULL HD
12 MP
Zoom 20x (pfff ce apropie)
Deci sunt foarte multumit de ea big grin

ti-o recomandwinking