| marilena04 a întrebat:

deci de ieri ma suna intruna cineva cu nr ascuns si am impresia ca e cineva din clasa mea de "destepti " am rasp prima oara si ma intreaba cine sunt si am inchis. a 2a oara m-a sunat si am vrut sa o las( era voce de fata) sa vb sa imi faca mie minute doar ca a inceput sa injure. vreo 20 de secunde am lasat si injura in prostie. apoi tot a sunat si am inchis apelul. apoi ma suna cineva fara nr ascuns si raspund. de data asta o voce de baiat si am intreaba "ce faci iubire?" am inchis si am pus nr la reject list. as vrea sa stiu daca pot afla nr de telefon la cel ce a sunat cu nr ascuns pentru ca m-am saturat sa tot sune. sigur e ceva cunoscut:-l acum ctv luni am patit la fel si tot asa cu unjuraturi! m-am saturat :-l

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Uite aici ce trebuie sa faci:
CUM AFLU un NR ASCUNS DE TELEFON
In primul rand trebuie sa iti faci cont (free :thumbup: ) la www.telefonip.ro. Dupa aia trebuie sa descarci x-lite. Gasesti pe google cu tonele sau gasesti aci> http://www.counterpath.com/index.php?menu=Products&smenu=xlite.
Dupa ce instalam x-lite pe pc il configuram cu setarile care le-am primit prin mail de la http://www.telefonip.ro
Pana aici toate bune...
Acum urmeaza sa configurezi telu'.
Setari - Redirectionare apel - Apeluri voce - Active redirectionare "Daca nu este disponibil" La numarul dat de http://www.telefonip.ro cu alte cuvinte daca vad ca ma suna un numar ascuns apas tasta NO si il redirectioneaza catre numarul de la telefonip (iti dai seama de asta pentru ca iti va suna pc-ul daca ai instalat x-lite si l-ai configurat ) daca vrei ii poti raspunde chiar poti inregistra convorbirea. Acum ca sa ii vezi numarul de tel, intri pe http://www.telefonip.ro te logezi dai pe "Apeluri primite" si ii vei vedea numarul de telefon acolo. Succes si sper ca ati inteles...

Ma gandesc ce fata :scared: face ala care stie ca te-a sunat cu nr. ascuns si vede ca il suni inapoi.

| Intruder19 a răspuns:

Daca ai abonament ceri un desfasurator si apara numarul acolo, daca ai cartela nu ai ce face

| LucianGabriel a răspuns:

Daca treaba devine grava te ameninta sau alte lucruri de genul acesta poti depune o plangere la politie si vei afla acel numar. Dar daca este doar in gluma nu merita sa te duci la politie doar pentru atat.Sigur sunt niste prieteni de-ai tai care nu au ce face; ori nu raspunzi ori raspunzi si le consumi creditul/minutele si-i lasi sa vorbeasca singuri.(zic asa sa raspunzi deoarece poate fi si ceva serios, sa fii sunata de exemplu de o ruda cu nr ascuns asa ca tot trebuie sa raspunzi)
Sau poti schimba nr de telefon.

| LucianGabriel a răspuns:

@neluL suna bine metoda ta, mersi.

| melyyy a răspuns:

Cum a zis si Seth89, daca ai abonament ai putea face ceva, dar cu cartela... ei bine nu ii poti afla nr.
cred ca toata lumea a avut prb cu nr ascunse, pe mine m-a sunat vreo cateva saptamani, primele dati am rasp si cred ca asta i-a incurajat sa sune mai mult, dar fi atentahappy nu mai raspwinking lasa-i sa sune in continuu si se vor satura mai devreme sau mai tarziu, daca le-ai rasp de atata ori cred ca vor tine mai mult cu aceste apeluri, din pacate sad
de unde stiu asta? eu bine am un prieten care mai face farse si "ei" abia asteapta sa rasp si incep sa rada cand nu le rasp sau din contra ii injuri si tu, se amuza pe chestia asta, foarte urat din partea lor! dar nah! n-ai ce face
deci sfatul meu e sa-i lasi sa sune happy

sper ca te-am ajutat :*:*

| bby a răspuns:

Daca esti pe cartela nu poti afla nr.
dar lasa-i sa te sune ca se vor satura ei
am patit si eu asa

| Larisa7883 a răspuns:

Poti sa numai raspunzi, se va satura intr-un tarziu. Cred ca poti afla numarul daca te duci la politie, nu stiu sigur.

| IHateLuvStorys a răspuns:

Din cate stiu nu se poate afla nr. dar cel mai bine e sa nu-ti pese.Nu raspunde la telefon si ai sa vezi ca nu te mai suna. O sa se sature sa te sune atata, sau la cel mai rau caz schimba-ti nr si nu-l da doar la cei in care ai incredere.SUCCES!happy:*

| madalina_3699 a răspuns:

Daca ai abonament poti cere desfasuritotu si toate numerele care teau contactat o sa apara acolo si o sa iti dai u seama cine tea sunat daca nu ai abonament nu ai ce face si mie mi sa imtamplat da p mine nu ma injura sau chesti din astea ma suna un baiat. etc etc... si am rezolvat problema pentru un timp dar oricum eu am o banuiala cine a fost si sunt sigura d asta in fine dar chestia e ca din cauza aluia meam schimbat numarul de telefon deoarece nu am adonament asa daca ai abonament iti poti verifica lista si iti poti da seama cine tea sunat in ziua aceea... sper ce tea fost de folos raspunsul meu happy
fundita big grin
?

| Adri2268 a răspuns:

Frate nu stiu tu dar eu de abia astept sa fiu sunat cu privat pentru ca rad de prostiile pe care le spun prosti care nu au tupeu sa sune fara privat si sa zica parerea lor.Bagai in seama si razi de iei demonstreazala ca nu iti pasa daca un imbecil te suna cu privat.

| BiancaBogdan a răspuns:

Parerea me este sa nu raspunzi, nici sa ii inchizi. de cate ori suna, il/o lasi sa sune si sigur o sa ii treacawinking. Daca tot are minute sa te sune cu numar ascuns, inseamna ca are minute sa iti incarce si telefonul, pai nu? laughing. ai grija. :*