| filaret22 a întrebat:

Buna deci mi-am luat un telefon cu baterie li-on si la ea nu se face formatare.dar eu intreb daca mi-am luat telefonul azi si bateria s-a descarcat jumatate si eu il bag la incarcat se strica?

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Nu.Ăsta e unul din avantajele acestor tipuri de baterii.Le poți încărca indiferent daca îș sau nu complet descărcate, cu mențiunea că ciclurile de încărcare-decărcare sunt limitate, la fel ca la orice reîncărcabilă. Succes