| Ðσℓℓɴιηנα a întrebat:

Buna happy Deci nu prea stiu ce sa fac. Din septembrie si pana acum o trebuit sa reinstalam windowsul de 3 ori. Si sper ca asta sa nu fie a 4a oara. Incerc sa intru pe mess si imi da eroare la conectare, si zice ceva de internet. Incerc sa intru in metin2 si imi da ceva cu remote. Incerc sa intru pe internet explorer, dau search si se blocheaza. Numai pe mozila firefox am reusit sa intru. Mentionez ca aseara mi-a aparut pe ecran o chestie rosie si imi da dadea sa apas sau pe F1 sau pe F2 pentru nu stiu ce. Aseara a rezolvat mama (cat se pricepe si ea). Cred ca sora mea iar a umblat la calculator (mai da restart si apasa pe butoane, cand ma joc la calculator). Aa da si am windows 7. Ce pot face?

27 răspunsuri:
| raducebotari a răspuns:

Window 7 merge rau pe un sistem mai slab, mai ales daca windows-ul nu e original. Sfatul meu e sa-ti pui windows xp sp 3 si sa ai grija de calculatorul tau.

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru raducebotari):

Am pus widows 7 pentru ca xp nu mai mergea

| raducebotari a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Cum adica nu mergea? Prima data aud sa mearga window 7 iar windows xp nu.

| MarYan00 a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Eu as fi pus pana acum o fundita la mine acolo laughing

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru raducebotari):

Nu stiu. Asa mi-a spus cel care mi-a refacut pc. Hardisku e pe duca oricum...

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru MarYan00):

laughing Da da

| raducebotari a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Poate ceva nu merge bine in unitate.

| MarYan00 a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Du-te la Flanco si intreaba asa: "vreau si eu pc care se instaleaza singur "laughing

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru MarYan00):

Nu mai e in orasu meu Flanco. A dat faliment laughing

| MarYan00 a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Du-te la aalimentara atuncirolling on the floor

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru MarYan00):

laughing))) Si imi improvizez un calculator din alimente?

| MarYan00 a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

laughing. cum vrei

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru MarYan00):

laughing... am aflat de ce nu functionau. straight face Aia de la RDS is de vina.

| MarYan00 a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

H@h@ rolling on the floor... vroiam sa zic k e de la net...da te-am lasat asa

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru MarYan00):

straight face Auzi da ti-am urmat sfatu laughing. Am luat o inghetata, l-am sunat pe ala care mi-o facut pcu si mi-o zis dc nu merge. Mersii

| MarYan00 a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

rolling on the floor... cp

| MarYan00 a răspuns:

Schimb-o p sortalaughing
reinstall :p

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru MarYan00):

S-o schimb pe soramea thinking Nu. Deci trebuie sa reinstalez windowsu iar?

| MarYan00 a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Ia spune u ce pc ai..componentelaughing
sau daca nu stii, incearca direct windows. :p
dar baga xp sau tot 7 dar basic x32 bit :p

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru MarYan00):

Componente. auzi eu nu le stiu denumirea lor deci merge daca zic e o chestie cu? Ca sincer sunt total praf laughing

| MarYan00 a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

laughing)
si cum te descurci cu windos-ul?

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru MarYan00):

NU eu l-am reistalat. Da vreau sa stiu daca pot face ceva.

| MarYan00 a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Da poti face...te duci iti iei o inghetata, suni la nenea...si te uiti cum face pc`urolling on the floorlaughing

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru MarYan00):

rolling on the floor bun sfat

| Alexu51 a răspuns:

Asta zic si eu dar sa incerci sa folosesti alt windows daca nu mai vrei sa il reinstalezi asa des(xp de preferat) doar daca ai resurse necesare

| ConstantinCyofu a răspuns:

Ai incercat sa bagi windowsul si nu o mai lasi pe sora ta sa apese pe butoane cand te joci... parerea mea :-

| Alexutzu556 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa zic ca nu mi s-a intamplat niciodata dar oricum sfatul meu e sa reinstalezi windowsu sau sa-ti iei xp ca xp am eu.Noroc happy