| notefree a întrebat:

Buna detin un router Tenda W309R
la care cablul de alimentare a decedat
De unde pot cumpara un cablu de alimentare nou sau exista vreo modalitate sal pornesc fara cablul lui un adaptor ceva?
MULȚUMESC ANTICIPAT.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti trebuie cablu coaxial, de tv.Gasesti oriunde.Cu mufele care iti trebuiesc.

| darrio2007 a răspuns:

Scuze pentru raspunsul anterior. Poti lua un cablu cu alimentator de la alt aparat si ii faci legaturile in interiorul lui.

| K0sti a răspuns:

A decedat cablul? Bai sa fie! Au decedat 2 sarme? Tu pe la scoala aia te duci? Pe la orele de fizica te duci?

| notefree explică:

Pai el are o mufa unicata rotunda asemanator cu cele de pe telefoanele vechi precum Nokia 3310 daca era router cu usb rezolvam problema
Mie imi trebuie unul sau o alta modalitate sa-l pornesc

| notefree explică:

Postolache am fost si de unde l-am luat si la alte magazine
De unde am luat routerul mi lau distrus ca cica nu lau putut face ca sa prosteasca sa iau altul pe bani
La celelalte magazine mi-au zis ca pot comanda altul ieftin pentru ca ei nu au in stoc.

| Postolache_Adrian_1987 a răspuns:

Salut,
Daca mai e in garantie, te poti duce la un service autorizat agreat pentru a-ti schimba incarcatorul (cablul).
In cazul in care nu mai e in garantie iti recomand sa mergi la un magazin de componente PC si sa intrebi daca au cumva incarcatoare universale (cu mai multe mufe pentru mai multe dispozitive) si daca se potriveste una din alea la routerul tau.
Sa-l pornesti fara cablul lui e cam complicat si iti trebuie cunostinte in domeniul electric (tensiune incarcator, unde se fac conexiunile, etc.) si nu-ti recomand sa faci improvizatii nici macar la un router de genul asta.
In ultima instanta, daca ai cum, ia-ti alt router si ai mai mare grija de el. :-)