| anonim_4396 a întrebat:

Discover Google imi da stiri din America și imi scrie în engleză, google e în engleză. Am intrat la setări și am văzut că e selectat limba română, nu engleză...si stiri din America.Cum sa rezolv asta?

4 răspunsuri:
| ToiDavid a răspuns:

Stirile din america sunt in engleza? Daca nu, este ceva normal mai ales cu ce se intampla acum pe acolo. Daca este in engleza mai incearca sa dai pe o alta limba, vezi daca ti se schimba in limba respectiva si apoi intoarce-te la romana si dai un refresh la pagina. Ar trebui sa mearga.

| anonim_4396 explică (pentru ToiDavid):

Da,sunt în engleză.Dar eu nu vreau stiri din America
Am setat pe română și tot așasad

| ToiDavid a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda m-am uitat si la mine si la fel e dar oricum nu cred ca te intereseaza prea mult sa vezi stirile direct acolo. Eu de exemplu am sub bara de cautare(cand ma aflu pe pagina google chrome) "articles for You" si acolo imi arata stiri ce se bazeaza pe ce caut eu de obicei

| anonim_4396 explică (pentru ToiDavid):

Imi plăcea să văd stiri, mai aflu și eu ce se întâmplă în țară, nu în America ca nu mă interesează asa mult...De azi dimineata e asa, pe bune asa e și la tine? O sa vad si eu ce stiri imi da pe Chrome