| SSScr a întrebat:

Salut, cum schimba limba la Facebook pe android, din engleză în română, în Facebook la setări este selectat Device Language, limba tabletei mele este în română şi nu înţeleg de ce nu este si pe Facebook aşa. Cum rezolv?

14 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da in engleza ce are, ti se apleaca?

| SSScr explică (pentru K0sti):

Nu, eu mă descurc în engleză, dar tatăl meu folosește Facbook-ul pe tabletă și nu știe engleză.

| K0sti a răspuns (pentru SSScr):

Om batran, se tine de prostii, auzi Facebuci...
https://www.facebook.com/help/android-app/327850733950290

| dragosbogdan001 a răspuns:

Trebuie schimbata de pe la setari, uita-te si tu, baga-ti putin nasul in setari.

| SSScr explică (pentru dragosbogdan001):

Am căutat în setările tabletei, la limbă şi este setată în română.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru SSScr):

Nu setarile tabletei laughing Setarile facebookului, vezi ca ai.

| SSScr explică (pentru dragosbogdan001):

Nu este română în setările Facebook-ului pe android.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru SSScr):

Am gasit! Am cautat eu pentru tine pe fb-ul meu, am gasit asa:
Intri la triunghiul care arata in jos de pe banda albastra de sus, apoi setari, si limba. Sigur functioneaza, tocmai am verificat eu.

| SSScr explică (pentru dragosbogdan001):

Pe android nu este acel tirunghi.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru SSScr):

Tre' sa fie, langa numele tau, scrie "acasa", langa "acasa", "gaseste prieteni", langa "gaseste prieteni" sunt 4 simboluri (prieteni mesaje notificari confidentialitate) si un al cincilea care este triunghiul (de aceeasi dimensiune cu celelalte si aliniate cu ele).

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Este vorba de limba aleasa pentru contul respectiv. Intra pe un PC si schimba de acolo in limba romana.

| SSScr explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Pe PC Facebook-ul este în limba română.

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns (pentru SSScr):

Cand esti logat pe cont e in limba romana? Imposibil sa fie alte setari pe mobil.

| SSScr explică (pentru Bucuresti_Rutare_1994):

Pe PC e română şi pe tabletă este engleză.